Pre - odkaz č. 22  

Odkaz č. 22:
Tento odkaz (v angličtině) je shrnutím knihy ”Marketing zla” Davida Kupeliana. Ve své knize Kupelian popisuje, jak se kniha Kirka a Madsena (“Po všem: Jak Amerika překoná svůj strach z gayů v 90. letech”) stala příručkou homosexuální propagandy a neobyčejného šíření sodomie nejen ve Spojených státech, ale i po celém světě. Přeložen do českého jazyka odkaz zní (částečně):


Válečná porada
V únoru 1988 asi 175 vůdčích aktivistů, kteří představovali homosexuální skupiny z celé země, uspořádalo válečnou poradu ve Warrentnu ve Virgini. Cílem bylo zmapovat budoucnost jejich hnutí. Krátce na to aktivisté Marshall Kirk a Hunter Madsen vložili do knižní podoby komplexní plán veřejných vztahů, které se svými přáteli -bojovníky za práva gayů po několik let propagovali.

Kirk a Madsen nebyli druhem aktivistů, kteří by vrazili do kostelů a házeli do vzduchu kondomy. Byli to chytří hoši – dost chytří. Kirk, který studoval na Harvardu a byl výzkumným pracovníkem v oblasti neuropsychiatrie, pracoval se studií Matematicky zázračné mládeže Johna Hopkinse a navrhoval dovednostní testy pro dospělé s IQ 200+. Madsen, který měl doktorát z politiky na Hardvardu, byl odborníkem na taktiku přesvědčování veřejnosti a na sociální marketing. Spolu napsali "Po všem: Jak Amerika v 90. letech překoná svůj strach a nenávist vůči gayům ".

"Jakkoli to možná vypadá cynicky,” vysvětlili na začátku, ”AIDS nám dává příležitost, možná krátkodobou, abychom na sebe ukázali jako na pronásledovanou menšinu, která si oprávněně zasluhuje zvláštní ochranu a péči Ameriky. Zároveň varovali: ”Vytvoří to masovou hysterii přesně toho druhu, který způsobil veřejné kamenování a kolonie malomocných už od temných dob. … Jak můžeme maximalizovat sympatie a minimalizovat strach? Jakým způsobem to můžeme nejlépe rozehrát, když bereme v úvahu, jak se nás dotýká AIDS?”

Chcete znát rozhodující faktor Kirkova a Madsenova mistrovského plánu? ”Kampaň, kterou jsme v této knize nastínili, závisí hlavně na programu nestydaté propagandy, pevně zakotvené na dávno zavedených principech psychologie a reklamy."


Pro shlédnutí původního textu v angličtině klikněte zde (velikost souboru: 496 k).