Turnė
 

Informacija ne švedų skaitytojams:

Toks buvo mūsų turnė po Švediją maršrutas 2006m. vasarą. Skelbimas, apie kurį mes kalbėsime čia žemiau, buvo labai paprastas:

"Ar jus jaudina jūsų vaiko būsima seksualinė orientacija? Jei taip, apsilankykite:  www.amoso.org.

Brangūs tėvai ir seneliai:
Žemiau esančiame sąraše yra išvardinti miestai, kuriuos mes planuojame aplankyti mūsų turnė po Švediją šią vasarą metu. Jeigu jūs ateisite mus aplankyti, gausite nemokamą literatūrą, kuri yra išvardinta šoniniame meniu po nuoroda ”Kontaktai ir nemokama literatūra”. Todėl jei turite klausimų iš to, kas parašyta šioje svetainėje, prašome atvykite į vieną iš žemiau išvardintų miestų. Ieškokite didelio raudono autobusiuko su dideliu užrašu ”www.AMOSO.org”. Atsiminkite: Mes negalime dalinti nemokamos literatūros ten, kur mes sustojame pavalgyti ar užsipilti kuro. Geriau mes jau pavažiuosime į netolimą vietą, kur galime susitikti su jumis, duoti jums medžiagą ir atsakyti į visus klausimus. Žinoma, jūs galite užsisakyti nemokamą literatūrą, kol lankotės šioje svetainėje, ir mes ją išsiųsime jums. Tačiau kai kurie žmonės nenori duoti savo adreso, bet nori gauti tai anonimiškai. Kviečiame!”

Mes taip pat patalpinome skelbimus vietiniuose laikraščiuose. Tačiau dabar jau 2 (iš bendrai 14) vietiniai laikraščiai atmetė mūsų skelbimą (Bohuslänningen ir Närkes Allehanda). Aš niekaip negalėjau susisiekti su Bohuslänningen ir gauti jų paaiškinimą. Iš kitos pusės Närkes Allehanda pagrindiniam redaktoriui (Ulf Andersson) mūsų medžiaga pasirodė “kurstanti smurtą prieš žmonių grupę”. Kai aš paklausiau jų atstovo spaudai paaiškinti “kodėl”, jis atsakė, kad mano dviejų gyvenimo būdų palyginimas buvo šališkas ir nelabai turėjo ko gero pasakyti apie vieną iš jų. Tikriausiai jis turėjo galvoje homoseksualų gyvenimo būdą.

Aš tai komentuoju taip:
Kaip gali teisingas gyvenimo stiliaus aprašymas – pagrįstas pačios RFSL svetainės ir tyrimų raportų medžiaga – būti laikomas “kurstančių smurtą prieš žmonių grupę”? Jeigu Närkes Allehanda iš tikrųjų tuo tiki, jiems reikėtų pranešti apie mane policijai, nes aš tada pažeidžiu Švedijos įstatymus.

Tačiau, kai jūs patys perskaitysite šios svetainės turinį, jūs pastebėsite, kad ji kaip tik žadina gailestį šiems vargšams žmonėms, kurių daugelis kilę iš namų, kuriuose jie vaikystėję buvo patyrę traumas. Tėvo ar kitų gerų vyrų pavyzdžių nebuvimas arba pagalbos vystant savo vyriškumą trūkumas sąlygoja iš tiesų tragiškas pasekmes. Tačiau būtina, kad tėvai ir seneliai žinotų, kaip jie gali išvengti tokių pasekmių savo atžalose. Sulaikyti tokią esminę informaciją nuo savo prenumerantų rodo, mano nuomone, didžiulį pono Andersson neatsakingumą.

Neįmanoma susilaikyti neuždavus sau klausimo, kaip gi ponas Andersson būtų atsakęs, jei RFSL panorėtų paduoti skelbimą apie savo svetainę Närkes Allehanda laikraštyje. Ar ponas Andersson būtų taip pat atmetęs jų skelbimą. Aš tuo netikiu. Nors jie savo svetainėje ir reklamuoja (tarp daugelio kitų dalykų), kaip vartoti nelegalius narkotikus. Pagalvokite: RFSL – ta organizacija, kuri yra dosniai finansiškai remiama vyriausybės – rekomenduoja savo svetainėje, kaip vartoti nelegalius narkotikus. Ar aš tik vienintelis, kuris mano, kad ši beprotystė nuėjo per toli? Remdamasis visais e-mail laiškais, kuriuos iki šiol esu gavęs, aš taip nemanau. Visa tai, aišku, kelia klausimą apie išraiškos ir kalbos laisves mūsų demokratijoje.

Kadangi miestų, kuriuos mes planavome aplankyti, sąrašas yra gana ilgas ir jame daug datų ir adresų, mes apibendriname mūsų turnė štai kaip:

Mes planavome aplankyti maždaug 130 pagrindinių miestų Švedijoje. Realybėje mes aplankėme daugumą iš jų, tačiau keliose vietose mes buvome taip agresyviai sutikti homoaktyvistų grupių, kurios su smurtu priešinosi tam, ką mes darėme (žr viršutinį meniu lauką pavadintą “Homomafija”). Keletą kartų mūsų mašina buvo vandalizuota ir didelė dalis medžiagos, kurią mes planavome išdalinti buvo sugadinta. Po atakos turnė pabaigoje – kai didelis akmuo buvo įmestas pro mašinos langą (kuris galėjo mus nužudyti) ir po kitų grasinimų mūsų gyvybėms – mes nusprendėme nebevažiuoti į paskutinius šešis miestus ir užbaigėme mūsų turnė anksčiau laiko.