pre-ref 12

Nuor. 12:
Tai yra tyrimo, aprašyto aukščiau nuorodoje 11, trumpa apžvalga. Išvertus į lietuvių kalbą ten parašyta (ištrauka):


Valdžios organams pranešti seksualiniai nepilnamečių išprievartavimo atvejai: aukos, įvykio ir užpuoliko charakteristikos
Čia pateikiami iš Nacionalinės įvykiais pagrįstų ataskaitų sistemos (NIBRS) paimti duomenys apie seksualinius užpuolimus, ypatingai mažų vaikų užpuolimus. Duomenys yra pagrįsti ataskaitomis iš 12 valstijų įstatymų priežiūros organų, kurios buvo surinktos nuo 1991m. iki 1996m. Ataskaita suskirsto seksualinius nusikaltimus į 4 kategorijas: išprievartavimas, priverstiniai homosantykiai, seksualiniai santykiai su kokiu nors objektu ir prievartinės glamonės. Tyrime buvo įtraukta statistika apie patį seksualinio užpuolimo atvejį, aukas, jų skriaudėjus, lytį, reakciją į tokius nusikaltimus, įvykio vietą ir laiką, aukų sužeidimo laipsnį, kaip auka įvertino skriaudėjo amžių, aukos-skriaudiko santykius ir kita išsami informacija. Labiausia įdomu, kad:

  • 67% visų seksualinių užpuolimų, apie kuriuos pranešta valdžioms organams, aukų buvo vaikai ir paaugliai (jaunesni nei 18 metų); 34% visų aukų buvo jaunesnės nei 12 metų.
  • Kas septinta seksualinių užpuolimų, apie kuriuos pranešta valdžioms organams, auka buvo jaunesnė nei 6 metų amžiaus.
  • 40% skriaudėjų, kurie pasirinko aukomis jaunesnius nei 6 metų vaikus, patys buvo jaunuoliais (jie buvo jaunesni nei 18 metų) .

Originalų dokumentą anglų kalba rasite paspaudę čia (failo dydis: 40 k)