pre-ref 20

Nuor. 20:
Ši nuoroda (anglų kalba) yra paimta iš “Gyvenimo tėvai” (“Fathers For Life”), gero informacijos šaltinio iš NARTH (National Association of Research and Therapy of Homosexuality – Nacionalinė homoseksualumo tyrimo ir terapijos asociacija), jį parašė Dale O’Leary. Išvertus į lietuvių kalbą ten parašyta (ištrauka):


HOMOSEKSUALIŲ VYRŲ VAIKYSTĖS PATYRIMAI

Parašyta Dale O'Leary

1998m. gegužė

skirta Nacionalinei homoseksualumo tyrimo ir terapijos asociacijai (NARTH)

Paprastam berniukui viskas vystosi kaip įprasta. Jis gimsta genetiškai būdamas vyriškos lyties ir labai anksti atranda, kad žmonės yra suskirstyti į dvi grupes: vyrus ir moteris, ir kad jis yra vyras. Jis tapatina save su kitais vyrais, ypatingai savo tėvu, ir pamėgdžioja vyrišką elgesį. Tokį elgesį stiprina suaugusieji ir kiti vaikai. Jis prisijungia prie kitų į jį panašių berniukų. Hormonai jo kūne sąlygoja pasikeitimus jo smegenyse, kurie skatina ir įtvirtina vyriško elgesio pavyzdžius. Jį seksualiai žavi priešinga lytis - tai yra mergaitės – ir jis tikriausiai svajoja apie seksualinius santykius ir, atėjus laikui, užsiima seksualiniais santykiais su moterimis. Leanne Payne, seksualinio išsekimo gydymo ekspertas, vyriškumą apibrėžia “ne kaip tai, ko išmokstama, bet kaip savybę, kurią reikia paragauti ir patirti.” Payne rašo, kad vyrškumas berniuko viduje yra skatinamas vyriškumo aplinkui jį (Payne 1985, p.11). Tačiau kai kuriais atvejais vystymasis neteka normalia vaga. Galbūt jis patiria atmetimą iš tėvo arba savo draugų, arba iš abiejų pusių. Jis gali atmesti savo tėvą, kaip savo pavyzdį. Berniukas, būdamas dar vaiku, gali išreikšti savo troškimą būti mergaite, jam gali būti mieliau pamėgdžioti moterų, o ne vyrų elgesį, arba jis gali žinoti, kad esąs vyras, tačiau jaustis nepakankamai vyriškas. Kai prasideda lytinė branda, jo vyriškumo troškimas gali virsti seksualiniu potraukiu prie kitų vyrų, dėl ko jis gali pradėti svajoti apie vyrus, o ne apie moteris, ir galiausiai pradėti užsiimti seksualiniais santykiais su vyrais. Po šiuo einantis straipsnis palygins vaikystės patirtį tų vyrų, kurie pilnai išvysto vyriškumą ir tampa heteroseksualais su tais, kuriem tai nepavyksta.


Originalų tekstą ir galimybę pasikrauti kitus “Gyvenimo tėvų” skyrius (anglų kalba) rasite paspaudę čia (failo dydis: 144 k)