pre-ref 37

Nuor. 37:
Čia pateikiamas straipsnis iš kito laikraščio, išspausdinto praėjus keturioms dienos (2005m. gegužės 30d.), kur Aukščiausiojo teismo pirmininkas Bo Svensson toliau teisina savo ankstesius begėdiškus teiginius. Straipsnyje (išvertus iš švedų kalbos) rašoma: 


"Aš esu Göteborgare" (tai reiškia esu iš Gioteborgo; antrojo pagal dydį miesto Švedijoje)
Tokiu būdu Aukščiausiojo teismo pirmininkas paaiškina savo begėdiškus teiginius. 

Čia Aukščiausiojo teismo pirmininkas Bo Svensson dar kartą nusikalba. Švedijos televizijos programoje ”Agenda” jis taip paaiškina savo klaidas Leif Thorsson byloje:
" Aš esu göteborgare".
 

Praeitą savaitę žurnalistas paklausė Bo Svensson, ar už sekso nusikaltimus nuteistas Leif Thorsson – Aukščiausiojo teismo teisėjas, kuris pirko sekso paslaugas iš aukštosios mokyklos studento, bet vis tiek išliko savo poste – turėtų būti diskvalifikuotas nuo nuosprendžių priėmimo bylose susijusiose su seksu.
" Kaip tik priešingai. Dabar galima būtų teigti, kad jis dar giliau išmano šią temą ", atsakė Bo Svensson žurnalistui.
Jis toliau pratęsė pacituodamas Belgijos teisėjo komentarą:
"Yra daug našlių, kuriems sunku gauti seksą".
 

"Aš turiu kartuvių jumorą"
Lars Adaktusson iš Švedijos teevizijos paėmė interviu iš Bo Svensson vakar apie jo pareiškimus, kur jis pateikė tokį paaiškinimą:
"Aš esu göteborgare su kartuvių jumoro".
Jis pakartojo tą paaiškinimą keletą kartų interviu eigoje.
Galingiausias žmogus Gioteborge, meras Göran Johansson (socialdemokratas), nepripažįsta pasiaiškinimų.

Jokios tradicijos
"Bendrai paėmus žmonės iš Stokholmo klaidingai supranta mus iš Gioteborgo, bet nėra tokios tradicijos Gioteborge juokais aiškintis dėl rimtų dalykų. Kiekvienas turi atsakyti už tai, ką kalba. Aš nesuprantu jo minčių sekos”, tęsia Göran Johansson. Netgi televizijos žurnalistas (iš Gioteborgo) Janne Josefsson, kuris atliko daug rimtų tyrimų tema “Vykdydamas užduotį; prostitucijos ir prekybos seksu tyrimas”, sureagavo į naująjį Bo Svensson nusišnekėjimą. “Manau tapo visiškai aišku, kad jam nepatinka prekybos seksu įstatymas, ir todėl jis bando atitraukti mūsų dėmesį nuo jo teiginių sakydamas, kad jis yra iš Gioteborgo. Tikrai gėdinga”, sako Janne Josefsson.

Nenorėjo pakomentuoti
Interviu metu jis su tam tikru abejojimu atsako ”taip” į klausimą, ar reikia uždrausti įstatymu prekybą seksu.
"Mes paskelbėme ją už įstatymo ribų ir tada jau nebegalime naudotis ta galimybe”, galiausiai atsakė jis.
Kai “Vakarinis laikraštis” (šved.: Aftonbladet) vakar vėlai vakare susisiekė su Bo Svensson, jis nebeparodė savo malonaus charakterio, kaip kilusio iš Gioteborgo.
"Aš daugiau nebenoriu to komentuoti. Interviu laidoje “Agenda” buvo mano paskutinis teiginys šia tema. Viso gero!”

Pastaba: Bet kokie skundai apie Thorsson mažiausiai penkis kriminalinius nusikaltimus buvo bevaisiai. Dabar Thorsson (pagal 2007m. duomenis) vis dar eina Švedijos Aukščiausiojo teismo teisėjo pareigas. Jis taip pat turi kitus svarbius postus visuomenėje. Pavyzdžiui, jis yra Biznio mokyklos Stokholme Disciplinio komiteto nariu.


Originalų straipsnį švedų kalba rasite paspaudę čia (failo dydis: 1.4 MB)