pre-ref 49

Nuor. 49:
Ši nuoroda yra rugpjūčio-spalio mėnesių “Gyro” numerio 21psl. Čia lygiagrečiai yra palyginami du skirtingi Biblijos aiškinimai, kalbant apie homoseksualaus gyvenimo stiliaus pripažinimą krikščionišku. Išvertus į lietuvių kalbą ten parašyta (ištrauka):


PRIEŠ
Trijose vietose Naujajame Testamente yra kalbama neigiamai apie homoseksualius santykius (Rom 1,26-27; 1 Kor 6,9-10 ir 1 Tim 1,10). Jie yra aprašomi, kaip žmogaus nusigręžimo nuo Dievo ir kūrinijos tvarkos padarinys, ir žmogus, norintis paveldėti Dievo karalystę negali gyventi homoseksualiniuose santykiuose. Kunigų 18,22 pateikti šventumo įstatymai be kitų dalykų draudžia homoseksualius aktus...


Kai Paulius rašo apie ‘priešingus prigimčiai’ santykius Rom 1,26-27 ir apie sanguliavimą 1 Kor 6,9-10, pagal vieną aiškinimą, jis taip daro todėl, kad tada buvo įprasta, kad vyresni vyrai seksualiai išnaudotų jaunesnius vaikinus, todėl čia kalba eina apie homoseksualią prostituciją, o ne homoseksualius santykius. Vienas aiškinimas sako, kad Apaštalų darbų 10 ir 11 skyriuje aprašytos istorijos yra pavyzdys, kaip išplėsti krikščioniškos bendrijos ribas išsiliejus Dievo dvasiai ant tų, kurie iki to laiko buvo laikomi netyrais. Yra ginčijama, kad mūsų laikų gėjai-krikščionys turėtų būti taip pat priimami, kaip pagonys-krikščionys Biblijos laikais. Jeigu mes turėtume sekti Senojo Testamento įstatymais apie homoseksualumą, tada mums taip pat reikėtų uždrausti tatuiruotes ir liepiamą apipjaustymą. Paulius rašo 1 Kor 11,14, kad ‚Argi pati prigimtis jūsų nemoko, jog vyrui gėda nešioti ilgus plaukus?...‘ Dauguma žmonių mano, kad ši rašto vieta yra pavyzdžiu to, kaip Paulius buvo įtakojamas jo laikų visuomenės, ir mums nebereikia laikytis tos nuomonės šiandieną. Toks pats principas galėtų būti pritaikytas ir homoseksualumui.


Įdomu pažymėti, kad niekur tame straipsnyje nesiūloma, kuris vertinimas yra tikrasis (biblijinis) aiškinimas. Niekur šiame “Gyro” numeryje nesakoma, kuris gyvenimo stilius yra krikščioniškas gyvenimo būdas. Netgi nesiūloma, kurį gyvenimo būdą būtų geriau pasirinkti. (Pastaba: Straipsnis pateiktas kaip nuotrauka, todėl jums tikriausiai reikės pasididinti vaizdą, kad galėtumėte jį perskaityti.)

Originalų tekstą švedų kalba rasite paspaudę čia (failo dydis: 1.5 MB).