Тур
 

Примітка для читачів не зі Швеції:

Це було маршрутом для нашого тура по Швеції влітку 2006 року. В оголошенні, на яке ми посилаємося в тексті нижче, написано:

"Ви стурбовані майбутньою сексуальною орієнтацією своєї дитини?

Тоді зайдіть на: www.amoso.org"

Дорогі батьки та бабусі й дідусі:

Список нижче включає деякі з тих міст, які ми плануємо відвідати під час нашого туру по Швеції наступного літа. Якщо Ви відвідаєте нас, то одержите безкоштовну літературу, список якої можна знайти у боковому меню в пункті під назвою «Безкоштовна Література». Отже, якщо у Вас є які-небудь питання з приводу того, що ми представляємо на цій вебсторінці, ласкаво просимо в одне з перерахованих нижче міст. Шукайте великий червоний фургон із великим написом "www.AMOSO.org"

Будь ласка, відзначте: Ми не можемо роздати вільну літературу в місцях, де зупиняємося, щоб поїсти або заправити машину. Натомість, ми поїдемо у місце недалечко, де зможемо зустрітися з Вами, дати Вам матеріали та відповісти на будь-які запитання. Також Ви можете, звичайно, замовити безкоштовну літературу на цій вебсторінці і ми відправимо Вам її поштою. Але деякі люди, можливо, не схочуть повідомляти свою адресу, але волітимуть одержати літературу анонімно. Ласкаво просимо!

Ми також дамо об'яву в місцевій газеті. Але поки 2 (з 14) місцеві газети відмовили нам у подачі оголошення («Bohuslänningen» та «Närkes Allehanda»). Я не зміг отримати пояснення від «Bohuslänningen». З іншого боку, Головний Редактор для «Närkes Allehanda» (Ульф Андерссон), назвав наш матеріал "підбурюванням насильства проти групи людей". Тоді я попросив, щоб їхній представник пояснив, чому він заявив, що порівняння двох способів життя було упередженим і не говорило нічого хорошого про один зі способів життя. Він, мабуть, мав на увазі гомосексуальний спосіб життя.

Мій коментар з цього приводу наступний:

Як може правдивий опис способу життя - заснований на матеріалі з власної вебсторінки RFSL і звітів про науково-дослідні роботи - вважатися "підбурюванням насильства проти групи людей"? Якщо «Närkes Allehanda» дійсно вірять у це, вони повинні повідомити про мене поліції, тому що я порушив би шведський закон.

Однак, коли Ви прочитаєте безпосередній зміст цієї вебсторінки, Ви помітите, що він, натомість, викликає жаль до цих бідних людей, багато хто з яких походять з родин, де вони мали травмуючий досвід у дитинстві. Відсутність батька чи іншого чоловічого зразка для наслідування, або недостача допомоги в розвитку їхньої мужності є великою трагедією. Однак, обов'язково, щоб батьки та прабатьки бути поінформовані про те, як вони можуть уникнути того ж самого розвитку в їхніх нащадків. Приховувати таку важливу інформацію від тих, від їхніх читачів здається мені остаточним актом безвідповідальності з боку пана Андерссона.

Цікаво, як би відповів пан Андерссон, якби RFSL хотіла рекламувати свою вебсторінку в «Närkes Allehanda». Чи пан Андерссон відхилив би також і їхнє оголошення. Мені здається, що ні. Навіть при тому, що вони на своїй вебсторінці пишуть (серед багатьох інших речей), як використовувати незаконні наркотики. Погляньте на це: RFSL - організація, що одержує щедру фінансову підтримку від уряду - рекомендує на своїй вебсторінці, як використовувати незаконні наркотики. Чи дійсно я - тільки один, хто думає, що це божевілля зайшло занадто далеко? Я так не думаю, судячи з електронних листів, які я отримав. Усе це піднімає, звичайно, питання волевиявлення і свободи слова в нашій демократії.

Оскільки список міст, які ми запланували відвідати, є досить довгим і заповнений датами й адресами, ми тут тільки підсумуємо свій тур у такий спосіб:

Ми запланували відвідати приблизно 130 головних міст у Швеції. Ми, фактично, відвідали більшість із них, але в декількох місцях нас зустріли агресивно настроєні групи активістів, які люто виступали проти того, що ми робили (див. пункт «Гомо мафія» головного меню). У багатьох випадках наш автомобіль постраждав від актів вандалізму і більша частина матеріалу, що ми запланували роздати, було пошкоджено. Після нападу в кінці нашого тура - коли великий камінь було кинуто у вікно автомобіля (який міг нас убити), і після інших погроз нашим життям - ми вирішили пропустити останні шість міст і закінчити наш тур передчасно.