pre-ref 44

Nuor. 44:
Praėjus dienai po to, kai HomO mokino mūsų denominacijų atstovus, pati vyriausybė ėmėsi šio reikalo. Šioje nuorodoje pateikiamas vyriausybė pranešimas, kad ji patikrins tas denominacijas Švedijoje, kurios gauna vyriausybės finansinę paramą (bendroje sumoje 21), kad galėtų užsitikrinti, kad jos atvėrė duris pasileidimui, įskaitant homoseksualių šventikų pripažinimą. Išvertus į lietuvių kalbą ten parašyta (ištrauka):


"Šį pavasarį bus ištirtos tikėjimo denominacijos"

Vyriausybė turi ištirti, ar denominacijos imasi pakankamai veiksmų pasipriešinti homoseksualų diskriminacijai. Tai vakar pranešė diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos ombudsmanas, HomO, kultūros ministrei Maritai Ulvskog.

Praėjus tik dienai po HomO susitikimo su tų denominacijų, kurios gauna vyriausybės finansinę paramą, atstovais, kaip mes pranešėme vakar, šis klausimas buvo pateiktas ir vyriausybei. George Sved, HomO atstovas spaudai, pareiškė:
"Susitikime su Marita Ulvskog mes pasakėme, kad vyriausybė privalo patikrinti, ar denominacijos vykdo įstatymą imdamosis priemonių prieš visų rūšių diskriminaciją.” 
"Ir kokį atsakymą jūs gavote?"
’"Kad vyriausybė mano, kad įstatymas turi būti taikomas ir vykdomas.”
Priimant įstatymą apie vyriausybės finansinę paramą denominacijoms buvo reikalaujama, kad būtų atmestos visos diskriminacijos rūšys. HomO tvirtina, kad yra bažnyčių, kur buvo pažeistas įstatymas, ir todėl nori, kad būtų patikrinta denominacijų pozicija šiuo klausimu. Susitikimas antradienį buvo pirmu šio tyrimo žingsniu.


Originalų tekstą švedų kalba rasite paspaudę čia (failo dydis: 2.2 MB)